Volejte: +420 541 211 049

E-mail: info@lkdenta.cz

Navštivte nás na adrese

Klinika Laurea · Bulharská 29 · Brno

Ošetření laserem

Nezbytnou součástí péče o naše pacienty je ošetření laserem. Používá se ke sterilizaci a preparaci kořenových kanálků, desinfekci parodontálních chobotů, plastice dásně, stavění krvácení při chirurgických výkonech, bělení zubů a preparaci měkkých tkání dutiny ústní. Výhodou ošetření laserem je potřeba nižších dávek anestezie, kratší doba hojení a menší bolestivost, desinfekce míst mechanicky nepřístupných, malé krvácení a antibakteriální a biostimulační působení laserového paprsku.

Ošetření kořenových kanálků

Laserový paprsek proniká i do míst, která jsou pro mechanické nástroje a desinfekční roztoky nepřístupné, hubí zde bakterie a vyhlazuje stěnu kanálku. Urychluje tak hojení zánětu a připravuje kořenový kanálek pro následné zaplnění.

Parodontologie

Oproti běžným postupům ošetření parodontálních chobotů laserem zanechává povrch kořene hladší a hubí bakterie způsobující úbytek kosti do hloubky 4 mm, tlumí zánětlivé projevy a krvácení. Byla popsána menší bolestivost po ošetření laserem než při standardních postupech.

Implantologie

V implantologii se laser používá k odkrytí vhojených implantátů a léčbě periimplantitis.

Chirurgie

V chirurgii je nezastupitelný hemostatický a dekontaminační efekt laseru při odstranění uzdiček, nádorků, skvrn, zvětšené dásně, prodloužení korunky, je rovněž nezbytným pro preprotetickou chirurgii.

Biostimulace

Laserový paprsek dekontaminuje povrch puchýřků při infekci herpes simplex virem, urychluje hojení, zmírňuje bolestivost. Při aplikaci laseru s nízkou intenzitou se zvyšuje prokrvení a tím metabolismus ošetřených tkání.

Ošetření laserem

Dentální implantáty
od náhrady jednoho zubu po ošetření bezzubých čelistí
Intraorální skener Primescan AC
už žádné nepříjemné a zdlouhavé otiskování zubů
Operační mikroskop
umožňuje pracovat až s třicetinásobným zvětšením
Stomatologické CT (3D RTG)
panoramatický rentgen

Kontaktujte nás

LKdenta s.r.o.

Stomatologická klinika
MUDr. Lukáš Krupička
Bulharská 1320/29, 612 00  Brno
Telefon: 541 211 049
E-mail: info@lkdenta.cz

Ordinační hodiny + DLE OBJEDNÁNÍ

Pondělí 8.00 – 16.00
Úterý 8.00 – 16.00
Středa 8.00 – 16.00
Čtvrtek 8.00 – 16.00
Pátek 8.00 – 14.00

Objednat se