Ošetření laserem

Nezbytnou součástí péče o naše pacienty je ošetření laserem. Používá se ke sterilizaci a preparaci kořenových kanálků, desinfekci parodontálních chobotů, plastice dásně, stavění krvácení při chirurgických výkonech, bělení zubů a preparaci měkkých tkání dutiny ústní. Výhodou ošetření laserem je potřeba nižších dávek anestezie, kratší doba hojení a menší bolestivost, desinfekce míst mechanicky nepřístupných, malé krvácení a antibakteriální a biostimulační působení laserového paprsku.

Ošetření kořenových kanálků

Laserový paprsek proniká i do míst, která jsou pro mechanické nástroje a desinfekční roztoky nepřístupné, hubí zde bakterie a vyhlazuje stěnu kanálku. Urychluje tak hojení zánětu a připravuje kořenový kanálek pro následné zaplnění.

Parodontologie

Oproti běžným postupům ošetření parodontálních chobotů laserem zanechává povrch kořene hladší a hubí bakterie způsobující úbytek kosti do hloubky 4 mm, tlumí zánětlivé projevy a krvácení. Byla popsána menší bolestivost po ošetření laserem než při standardních postupech.

Implantologie

V implantologii se laser používá k odkrytí vhojených implantátů a k léčbě periimplantitis.

Chirurgie

V chirurgii je nezastupitelný hemostatický a dekontaminační efekt laseru při odstranění uzdiček, nádorků, skvrn, zvětšené dásně, prodloužení korunky, je rovněž nezbytným pro preprotetickou chirurgii.

Biostimulace

Laserový paprsek dekontaminuje povrch puchýřků při infekci herpes simplex virem, urychluje hojení, zmírňuje bolestivost. Při aplikaci laseru s nízkou intenzitou se zvyšuje prokrvení, což zlepšuje metabolismus ošetřených tkání.